-
Gumiabroncs
-
Teher- agró gumik
Momo alufelni konfigurátor
Lemezfelni oldal
Lemez felni
Lemez felni választásnál legfontosabb a megfelelő méret és jó minőség, hiszen csak így érvényesülhet igazán a gumiabroncs teljesítménye. Lényeges tényező továbbá a lemez felni ára is – keresőnk segítségével kedvezményes árú, minőségi lemez felni és alufelni termékekből válogathat.
Fontos, hogy a felszerelni kívánt lemez felni méreteiben és terhelhetőség szempontjából is megfelelő legyen a kerékhez, amelyet felszerelni kíván rá.
Lemez felni vásárlás előtt
Ezen az oldalon összegyűjtöttünk néhányat a lemez felni használatával kapcsolatos, gyakori kérdések közül. Tekintse meg válogatásunkat, amellyel a lemez felni választást szeretnénk megkönnyíteni az Ön számára.
Mit jelentenek a lemez felni jelölései?
A lemez felni méretjelöléseinek segítségével határozható meg, hogy mekkora méretű gumiabroncs szerelhető rá.
Példa: Egy 5x110 15x7 ET35 lemez felni esetében
-
Az első szám (5) a lemez felnit rögzítő csavarok száma
-
A második (110) mutatja, hogy a csavarok hány mm-es átmérőjű körön helyezkednek el a felnin
-
A harmadik (15) szintén colban megadott érték az lemez felni átmérője
-
A negyedik szám (7) a lemez felni szélessége, ez colban megadott érték (1 col = 25,4 mm)
-
Az ötödik (ET35) pedig az lemez felni középvonalától mért távolság mm-ben
Ha a lemez felni megsérül, lehet javítani?
Ez mindig a lemez felni típusától és a sérülés jellegétől, nagyságától függ. Általában a lemez felni javítható, kivéve ha kettétört vagy hasonlóan durva sérülés érte, ám ilyen esetben valószínűleg nem a felni állapota a legnagyobb probléma. A sérült lemez felnit mindenképp javítani kell, már csekély deformáció is a jármű bizonytalan haladását, rázkódását eredményezheti vezetés közben.
Hogyan történik a lemez felni javítása?
Szeretne új lemez felnit, vagy inkább a javítás mellett döntene? A javítással szinte új lemez felnit varázsolhat!
A felnit megviselik a zord időjárási körülmények, köztük a hó és az utak sózása. Ha a felnit nem festették le rendesen, akkor bizony előfordulhat, hogy a rozsda megjelenik rajta. A gumifelnik ápolása fontos, ha nincs rendszeresen karbantartva, akár két-három szezon alatt is tönkremehet. A leápolás tavasszal javasolt, mielőtt nyári gumira váltanánk.
A régi festéket és a felületi rozsdát drótkorong és csiszolópapír segítségével lehet eltávolítani. A csiszolóvászonból érdemes vászon alapút beszerezni, hogy ne szakadjon szét, különben erre is sok energia elmegy a munkafolyamat során. Csiszoláskor ajánlott festőmaszkot használni, mert száll a por. A portalanítás után rozsdamaró használata szükséges, amit egy napig hagyjunk rajta. Ha teljesen megszáradt már, akkor a rozsda feketés színűre változik.
Az alapozás folyamata egyenletes réteg felvitellel történik, ezzel is várjunk egy nap száradási időt. Az alapozó megszáradása után jöhet az ezüst festék a felnire. Ha csillogó felületet szeretnénk, akkor lakkot is fújjunk rá.
Cégünk új lemez felnik forgalmazásával foglalkozik, vegye fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeinken, és utazzon mindig biztonságosan!